کلاه قرمزی

بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

 • بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  عده ای از بازیگران زن ایرانی با تنها یک فیلم یا سریال دیده شده اند و راه شهرت را یک شبه طی کرده اند. امروز با این بازیگران آشنا می‌شویم. تلویزیون بستر بسیار خوبی برای ستاره سازی است. بازیگران زیادی بوده اند که فقط با بازی دریک سریال تلویزیونی و ایفای یک نقش، راه طولانی موفقیت را یک شبه طی کرده اند

  اما آیا همه ی این ستاره های تلویزیونی توانستند این موفقیت را ادامه دهند؟ چند تا از آنها هنوز هم در اوج موفقیت هستند و از شهرتشان کاسته نشده؟ دراین زمینه تعداد بازیگران زن خیلی کمتر است.ما بازیگران زن زیادی داشته ایم که بعد از شهرت کارشان را رها کرده اند یا مسیر اشتباهی را در پیش گرفته و به جایی نرسیده اند. بیایید مرور کنیم.

  سارا بهرامی

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  چطور ستاره شد؟ سارا بهرامی بعد از چند تجربه موفق تئاتر و بازی کمرنگ در چند فیلم سینمایی، بالاخره توسط جلیل سامان کشف شد و سر از سریال «پروانه» درآورد. پروانه یک عاشقانه تاریخی بود، بسیار دیده شد و سارا بهرامی توانست خیلی زود به یک ستاره تلویزیونی تبدیل شود.

  با چه فیلمی وارد سینما شد؟ بهرامی بعد از پروانه، یکسال و خرده ای صبر کرد و اینبار در سریال «پرده نشین» نقش یک دختر به نسبت دلیر را بازی کرد. بعد ازآن بود که سال 93 با دو فیلم «گیتا» و «من دیه گو مارادونا نیستم» پایش به سینما باز شد. گیتا تجربه موفقی نبود و بازی بهرامی چندان به چشم نیامد اما در فیلم بهرام توکلی، کنار بازیگران مطرحی که در آن حضور داشتند، دیده شد.

  انتخاب ها: هنوز در کارنامه بازیگری بهرامی، انتخاب غلطی به چشم نمی‌خورد. او «خانه خیابان چهل و یکم» را بازی کرد که برایش در دهمین جشن انجمن منتقدان سینمایی، جایزه بهترین نقش مکمل زن را گرفت.

  وضعیت کنونی: بهرامی امسال در فیلم اجتماعی «دارکوب» بهروز شعیبی و کمدی «هزارپا» ابوالحسن داوودی هم بازی کرده که در هردو نقش اصلی را دارد.

  بهنوش طباطبایی

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  چطور ستاره شد؟ نخستین بار سال 87 در سریالی به اسم «کوی دامون» به کارگردانی عباس رنجبر بازی کرد. هرچند یکی از نقش های اصلی بود اما چون سریال دیده نشد بازی او هم به چشم نیامد. در ادامه در سریال «نوعروس» بازی کرد آن جا هم سریال دیده نشد تا همه ی چیز به «مسافری از هند» موکول شود.

  او سال 81 با نقش «کتایون» در سریال مسافری از هند به مخاطبان شناسانده شد. با این‌که در آن سریال، شیلا خداداد نقش اصلی را داشت اما کاراکتر کتی به حدی جذاب طراحی شده بودو طباطبایی آنرا درست بازی کرده بود که از ذهن هیچکس بیرون نرفت.

  با چه فیلمی وارد سینما شد؟ سال 85 با بازی در نقش اصلی فیلم «مصائب دوشیزه» به کارگردانی مسعود اطیابی به سینما وارد شد اما شروع غافلگیرکننده ای نبود.

  انتخاب ها: انتخاب های سینمایی او در ابتدای مسیر آن چنان که باید حساب شده نبود. او در فیلم هایی مثل «پسران آجری»، «کلاغ پر»، «پوست موز»، «شانس، عشق، تصادف» و… بازی کرد. فیلم هایی که البته یکی دوتایشان در گیشه خوب فروختند اما به لحاظ هنری عایدی خوبی برای طباطبایی نداشت

  با این حال در تئاتر و سریالهای تلویزیونی، کماکان موفق بود. او در سریال هایی مثل «مختارنامه»، «چاردیواری»، «از یاد رفته»، «شب های زاینده رود» و «میکاییل»، خودش را نشان داد ودر صدر توجه ها قرار گرفت.

  وضعیت کنونی: بازی در فیلم «سیانور» بهروز شعیبی، به نقطه عطفی در کارنامه سینمایی اش تبدیل شد و توانست جایگاه خودش را در سینما هم تثبیت کند. او روند کیفی خودرا در ادامه با فیلم زیر سقف دودی تداوم داد و از نقشی که می توانست به اسانی در ورطه کلیشه بیفتد کاراکتری جذاب خلق کند.

  لعیا زنگنه

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  چطور ستاره شد؟ با بازی در سریال پرمخاطب «در پناه تو» خیلی زود توجه ها رابه خودش جلب کرد. این سریال به خاطر فضای جوانانه و متفاوتش با تمام سریالهای دهه 70، به شدت دیده شد و عکس بازیگر نقش اصلی اش بارها روی جلد مجلات مختلف رفت.

  با چه فیلمی وارد سینما شد؟ سال 75 در اوج محبوبیت به سینما رفت ودر فیلم «راز مینا»ی عباس رافعی بازی کرد. زنگنه از همان لحظه ورودش به سینما انتخابی اشتباه انجام داد و نتوانست از محبوبیتش به درستی استفاده کند.

  انتخاب ها: بعد از راز مینا، انتخاب های سینمایی اشتباهی انجام داد و هیچوقت نقش اصلی هیچ فیلم درجه یکی نشد. با این‌که تجربه همکاری با مسعود کیمیایی را داشت اما در فیلم این کارگردان هم اثر قابل توجهی از خودش به جا نگذاشت. زنگنه باوجود این‌که در تلویزیون کماکان موفقیتش را حفظ کرد ودر سریالهای موفقی بازی داشت

  اما هیچوقت ودر هیچ دوره ای کمترین موفقیتی در سینما به دست نیاورد. او مسیر را اشتباه شروع کرد و تا آخر اشتباه پیش رفت. تنها حضور به نسبت موفق سینمایی او در فیلم «خیابان های آرام» کمال تبریزی اتفاق افتاد.

  وضعیت کنونی: زنگنه در آخرین کار سینمایی اش، یک‌بار دیگر همکاری با مسعود کیمیایی رابا نقشی بسیار کوتاه و فرعی در «قاتل اهلی» تجربه کرد که موفقیتی برایش نداشت.

  مهتاب کرامتی

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  چطور ستاره شد؟ در بیست و شش سالگی و بعد از گذراندن دوره بازیگری، برای نخستین بار در نقش «هلن» سریال «مردان آنجلس» فرج الله سلحشور بازی کرد. کرامتی تنها بازیگر زن اصلی این سریال بودو ازآن جا که چهره ای جدید بنظر میرسید، مورد توجه قرار گرفت اما آن ‌طور که باید ستاره نشد.

  با چه فیلمی وارد سینما شد؟ سال 77 با فیلم «مردی از جنس بلور» به کارگردانی سعید سهیلی به سینما وارد شد و نقش مقابل ابوالفضل پورعرب را بازی کرد. ازآن به بعد کرامتی حضورش را در سینما حفظ کرد.

  انتخاب ها: بعد از مردی از جنس بلور، با فیلمهای «مومیایی 3» و «مرد بارانی» خودش را تثبیت کرد. او باری مرد بارانی نامزد دریافت سیمرغ شد و توجه داوران جشنواره هجدهم را هم به خودش جلب کرد. ازآن به بعد با این‌که در برخی موارد، اشتباهاتی در انتخاب فیلم ها داشت اما هیچوقت به بیراهه نرفت

  و جایگاه بازیگری اش را از دست نداد. او 10 سال بعد از ورودش به سینما درسال 87 برای بازی در فیلم «بیست» سیمرغ گرفت و یکسال بعد برای فیلم «آلزایمر» دیپلم افتخار جشنواره فجر رابه خانه برد.وضعیت کنونی: او در حال حاضر یکی از ستاره های مهم سینماست. بارها بعنوان داور در جشنواره های جهانی شرکت کرده و فعالیت های اجتماعی گسترده ای دارد.

  سحر قریشی

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  چطور ستاره شد؟ با سریال «دلنوازان» درسال 1388 مورد توجه قرار گرفت و بعنوان یک چهره جدید به تلویزیون معرفی شد. قریشی بعد از این سریال بارها گفتگو کرد ودر دسترس پیشنهادهای بسیار زیادی برای بازی قرار گرفت.

  با چه فیلمی وارد سینما شد؟ از ابتدا مسیر را اشتباه رفت و بعنوان نخستین تجربه سینمایی، در فیلم «لج و لجبازی» سیدمهدی برقعی ظاهر شد. او با حضور دراین فیلم، سبک کاری اش را تا حدی مشخص کرد.

  انتخاب ها: قریشی به سمت و سویی در سینما رفت که با نقش اولیه اش در دلنوازان کاملا متفاوت بود. بیشتر فیلم هایش، کمدی های سطح پایین و فیلمهای ویدئویی سوپرمارکتی بودند. شاید بشود گفت «گشت ارشاد»، «اکباتان»، «پنج ستاره»، «شیفت شب» بهترین فیلمهای کارنامه سینمایی او بودند که البته نقش چندانی هم در انها نداشت.

  وضعیت کنونی: کمدی گیشه ای «پا تو کفش من نکن» آخرین تجربه سینمایی قریشی بود. می‌گویند او در تلویزیون ممنوع التصویر است و نمیتواند تجربه دیگری در تلویزیون داشته باشد منتها آن ‌طور که شنیده می‌شود. در سریال «پیکسل» تا حدی متفاوت تر از همیشه ظاهر شده است.

  ویشکا آسایش

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  چطور ستاره شد؟ سکوی پرتاب ویشکا آسایش به سینمای کشور ایران، نقش پراهمیت «قطا» بود. او اوایل دهه 70 و درست در نقطه ورود به بیست سالگی، شاه نقش کارنامه بازیگری اش را درس ریال داوود میرباقری بازی کرد. بعد از سریال امام علی «ع»، با این‌که آسایش فیلم ها و سریالهای مختلف یبازی کرد اما هنوز هم خودش معتقد است که مردم وی را به نام قطام می شناسند و کماکان آن نقش را بهترین اثر کارنامه اش میدانند.

  با چه فیلمی وارد سینما شد؟ داوود میرباقری بعد از «امام علی «ع»» از او برای بازی در فیلم سینمایی اش «ساحره» دعوت به همکاری کرد. آسایش در ساحره در دو نقش ظاهر شد و توانست توانایی هایش را بعنوان یک بازیگر به نمایش بگذارد. او برای این فیلم نامزد دریافت سیمرغ از جشنواره شانزدهم فجر شد.

  انتخاب ها: آسایش بعد از ساحره تا سال89 در سینما انتخاب های چندان درستی نداشت اما هیچوقت هم از مسیر صحیح بازیگری اش خارج نشد. درسال 89 با بازی در «ورود آقایان ممنوع» و موفقیت نق خانم دارابی، مجددا دیده شد و سیمرغ بهترین بازیگر نقش او زن را از جشنواره بیست و نهم گرفت. مسیر بازیگری او بعد از سیمرغ تغییر کرد ودر دهه 90 حضور جدی تری در سینما پیدا کرد.

  وضعیت کنونی: اگر فیلم «من و شارمین» راکه اینروزها در اکران سینماهاست، فاکتور بگیریم، ویشکا آسایش در دهه 90 به پای ثابت کمدی های سطح بالا در سینما تبدیل شده است. او دراین مدت دو سریال تلویزیونی هم بازی کرد ودر هر دوی آنها موفقیت زیادی به دست آورد.

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  پررنگ مایل به کمرنگ

  درکنار این گزینه های اصلی، بازیگرانی هم بودند که با چهره شدن یک اثر موفق تلویزیونی شروع کردند و خیلی هم زیاد دیده شدند و طعم محبوبیت را چشیدند اما تمایلی به حضور در سینما نداشتند. انها یا به سینما راه پیدانکردند یا حضورشان کمرنگ ماند یا بعد از یکی دو تجربه کوتاه، از این عرصه کنار رفتند. تعدد این بازیگران زیاد است اما بعنوان نمونه به سه نفر از آنها اشاره میکنیم.

  مرجانه گلچین

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  بازیگر جوان مجموعه «آینه» که در دهه 60 به شدت مطرح شده بود، هیچوقت در سینما حضور موفقی نداشت. او سال 65 با فیلم «قصه زندگی» به کارگردانی خسرو شجاعی به سینما راه پیدا کرد و سال 68 با فیلم متفاوت «شب بیست و نهم» بازی در ژانر وحشت را هم تجربه کرد. گلچین تا همین سال گذشته، 16 فیلم سینمایی بازی کرد اما هیچوقت به بازیگر مطرح سینما تبدیل نشد. او در حال حاضر کماکان به خاطر بازی در سریالهای تلویزیونی مورد توجه مخاطبان این رسانه قرار دارد.

  مرجان محتشم

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  سال 75 با سریال «بهشت گم شده» کامران قدکچیان به تلویزیون راه پیدا کرد اما به خاطر بازی در نقش شهربانوی سریال «پس از باران» مورد توجه قرار گرفت. آن زمان بنظر میرسید محتشم آینده درخشانی داشته باشد و بزودی حضورش را از تلویزیون به سینما گسترش دهد اما غیر از فیلم سینمایی «رز زرد» به کارگردانی داریوش فرهنگ،

  حضور دیگری در سینما نداشت. او حتی در تلویزیونی هم بازی اش را ادامه نداد و بعد از چند سریال، بطور کلی از این عرصه حذف شد. او از سال 85 به بعد دیگر بازی نکرد.

  شیلا خداداد

  بازیگران زن ایرانی که فقط با یک فیلم مشهور شدند

  با این‌که توسط مسعود کیمیایی برای بازی در فیلم «اعتراض» انتخاب شده بود، با بازی در دو فیلم اعتراض و بازی، موفقیتی به دست نیاورد و نخستین بار با نقش ماندگار سیتا در سریال «مسافری از هند»، به مخاطبان تلویزیونی معرفی شد. برای مخاطبانی که علاقه زیادی به فیلمهای هندی داشتند، حضور یک بازیگر با لباس ها و لهجه هندی، بسیار جذاب بنظر میرسید.

  خداداد بعد از این سریال، به مرحله جدیدی از بازیگری قدم گذاشت و سال 83 با فیلم “ازدواج به سبک ایرانی” خودش را در سینما هم نشان داد اما در ادامه این مسیر موفق نماند و دیگر بازیگر نقش اصلی هیچ فیلمی نشد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی رضا پاک نیت
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

خرید بک لینک

خرید رپورتاژ

خرید بک لینک قوی ارزان و دائمی و مقرون به صرفه استفاده از سایت بکوریتی می باشد همچنین بک لینک های قوی از طریق ارسال رپورتاژ آگهی .


فروشگاه اینترنتی

فروشگاه likee.ir از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


همکاری در فروش پارس پا

پارس پا parspa.com جزو اولین سایت های خدمات کسب درآمد مثل پاپ آپ و کسب درآمد از ورودی گوگل بود که در سال 1392 فعالیت جدی داشت .


قرعه کشی اینکلینگ

اینکلینگ inkling.ir سایت قرعه کشی بود که زیر مجموعه پارس پا بود و در حال حاضر نیز منتظر قرعه کشی های جدید روی این سایت باشید .


فروشگاه آنلاین آرمین

فروشگاه armins.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید پستی as seen tv

فروشگاه  as-seen-tv.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه ارزون سرا

فروشگاه  arzonsara.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید پستی ارزان

فروشگاه  orginall.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


خرید از بانه

فروشگاه  mrbane.ir فروشگاه اینترنتی بانه هست که مستقیما می توانید از بانه خرید کنید .


فروشگاه اینترنتی foorush

فروشگاه  foorush.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه وی شاپز

فروشگاه  weshops.ir از قویترین فروشگاه ها بوده و هست و می توانید محصولات زیادی در این فروشگاه پیدا کنید .


خرید و فروش اینترنتی

فروشگاه  search-tv.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


فروشگاه آی آر

فروشگاه  irincom.ir نیز از حدود سال 1393 فعالیت می کند .


قالب دهی پارسلون

قالب دهی وبلاگ های parslon.com از قدیمی ترین سیستم های فروش بک لینک و قالب دهی و فروش انبوه قالب روی وبلاگ ها هست .


فروشگاه آنلاین پلوتون

فروشگاه اینترنتی poloton.ir جامونده بود ! فروشگاه آنلاین پولوتون بزودی فعالیت خودش را از سر میگیرد.


همکاری در فروش فایل پارس پا

سایت همکاری در فروش  parspa.ir قدیمی ترین سایت فروش فایل و همکاری در فروش فایل می باشد که از سال 1392 آغاز به کار کرده است .


سایت پرشین ای

وب سایت persiane.ir و پرتابل پرشین ای به آدرس بابیش از 9000 نویسنده و بیش از 10000 مطلب و بیش  از 7500 مطلب ترجمه یا 100% اختصاصی شده با رتبه و ایندکس بالا در خدمت شما دوستان می باشد .


همکاری در فروش فایل می فایلز

سایت همکاری در فروش mefiles.ir با بیش از 600 فروشگاه فایل .


همکاری در فروش فایل کاران

سایت همکاری در فروش filekaran.com با بیش از 600 فروشگاه فایل در خدمت شما می باشد.


کسب در آمد

سایت kend.ir در موضوعات کسب درآمد از اینترنت فعال می باشد که همان سایت ebays.ir سابق می باشد .


فروشگاه اندروید و فریلنسری رویدبل

سایت رویدبل roidbell.ir اولین سایت فریلنسری طراحی اپلیکیشن اندروید و ios در ایران می باشد .


خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک backority.ir می توانید از سایت فوق العاده مخصوص این کار یعنی بکوریتی استفاده کنید .


خرید رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی قوی اگر خواهید بکوریتی بهترین گزینه ممکن می باشد .


جابجایی سرباز

برای جابجایی سرباز به سایت bekhane.ir مراجعه کنید .


جابجایی دانشجو

جابجایی دانشجو توسط سایت bekhane.ir انجام می شود برای جابجایی با دانشجویان به این سایت می توانید مراجعه کنید .


کانال تلگرام جابجایی سرباز

آدرس کانال تلگرام جابجایی سربازی


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic